Запорізькі фахівці долучилися до розробки стратегії розвитку малого та середнього підприємництва

Стан упровадження стратегії розвитку малого та середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року обговорили учасники фокус-групи з представниками бізнесу. Ініціатори заходу – програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (Програма USAID КЕУ) у партнерстві із Запорізькою обласною державною адміністрацією.

Як відзначив керівник напряму з покращення бізнес-клімату програми USAID KEY Любомир Чорній, у 2017 році Уряд України затвердив стратегію на період до 2020 року, яка ставила мету створити сприятливе середовище для малих та середніх підприємств шляхом полегшення для них доступу до фінансування, спрощення податкового адміністрування, сприяння поширенню підприємницької культури, розвитку навчання діловим навичкам, підтримки експорту і зміцнення інноваційного потенціалу. Тож у 2019 році Уряд України повинен завершити реалізацію стратегії та розробити новий стратегічний документ у цій галузі.

Фокус-група має оцінити поточний стан реалізації стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року та визначити основні прогалини у політиці, а також надмірні регуляторні обтяження та адміністративні перешкоди для малого та середнього підприємництва.

Виходячи з цього завдання, учасники засідання обговорили такі питання: регуляторне середовища для розвитку малого та середнього підприємництва; розширення доступу малого та середнього підприємництва до фінансування; спрощення податкового адміністрування для малого та середнього підприємництва; популяризація підприємницької культури; сприяння експорту та інтернаціоналізації малого та середнього підприємництва; підвищення конкурентоспроможності та інноваційного потенціалу малого та середнього підприємництва.

Результати роботи фокус-групи будуть використані для формування рекомендацій програми USAID КЕУ та Ради бізнес-омбудсмена щодо цілей і складових нового стратегічного документа стосовно розвитку підприємництва, який має бути розроблено і схвалено Урядом України.

Джерело: Запорізька ОДА