З початку року понад 9 тисяч запорізьких родин отримали «пакунок малюка»

У вересні поточного року виповнився рік, як було запроваджено урядову ініціативу «пакунок малюка». Так званий «бебі-бокс» – це одноразова допомога держави при народженні дитини.

З осені цього року оновлено перелік найменувань, що входять до одноразової допомоги при народженні дитини –  «пакунка малюка». Його розширено до 38 елементів. З повним переліком можна ознайомитись тут.

Як повідомили у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, за станом на сьогодні в Запорізькій області  батьки новонароджених уже отримали 15015 бебі-боксів, з них 9124 – з початку цього року.

Загалом в Україні з початку реалізації проєкту (вересня 2018 р.) 329 773 дитини отримали «пакунок малюка», що становить 99% від числа дітей, народжених з 01.09.2018 р. У тому числі 233 946 дітей забезпечено «пакунком малюка» у поточному році.

Наразі Міністерство соціальної політики України збирається переглянути вміст «пакунка малюка» на 2020 рік. Заступник Міністра соціальної політики України Олег Коваль повідомив, що з цього приводу розглядаються варіанти подальших дій.

– Наприкінці листопада-початку грудня ми їх усі згрупуємо. Ціна «пакунка» залишиться колишньою – в межах п’яти тисяч гривень. Постанову Уряду ми не змінюємо, – повідомив заступник Міністра.

Нагадаємо, надання «пакунка малюка» жодним чином не впливає на отримання грошової виплати при народженні дитини. Це окрема додаткова допомога кожній дитині, яка народилася, а також ніяк не впливає на обчислення сукупного доходу родини, якщо вона подає документи до органів соцзахисту.

Джерело: Запорізька ОДА