У зв’язку з численними скаргами проведено позапланові перевірки забруднення повітря в м. Запоріжжя

За повідомленням Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, у зв’язку з численними скаргами жителів м. Запоріжжя 28 та 29 жовтня були проведені позапланові перевірки атмосферного повітря в місті.

ДУ «Запорізький ОЛЦ МОЗ України» було проведено 33 дослідження по 20 інгредієнтах. Зареєстровано три перевищення гранично  допустимих концентрацій вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, що становить 9,09 % від загальної кількості досліджень.

Результати досліджень виглядають так:

28.10.2019

  • Хортицький район, вул. Лахтінська, 15 – проведено 12 досліджень, без перевищень ГДК.

29.10.2019 

  • Дніпровський район, вул. Портова, 8 – проведено 7 досліджень, без перевищень ГДК;
  • Вознесенівський район, вул. Жаботинського, 15 − перевищення зареєстровано по трьох інгредієнтах: фенол — 0,014 мг/м3, в 1,4 разу вище ГДК; сірковуглець — 0,047 мг/м3, в 1,56 разу вище ГДК; сірководень – 0, 01 мг/м3, в 1,25 разу вище ГДК.

Державною екологічною інспекцією у Запорізькій області 29 жовтня також було проведено позапланову перевірку на предмет забруднення атмосферного повітря. В ході перевірки здійснено огляд прилеглої до ПрАТ «Відрадненське» території та встановлено використання курячого посліду з гноєсховища в якості добрива на полях.

Цей процес супроводжується виділенням неприємного запаху та може являтися ймовірним джерелом його розповсюдження на прилеглі території та досягати правобережної частини м. Запоріжжя.

Джерело: Запорізька ОДА