Запорізьким учасникам АТО надається комплексна соціальна допомога

У Запорізькій області обліковано та соціально супроводжуються 13 тисяч 268 учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил.

Серед них: 450 осіб з інвалідністю; 12491 учасник бойових дій; 311 членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил); 16 учасників війни.

Як повідомили в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, всі пільговики користуються пільгами, передбаченими Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу.

Впродовж п’яти років 72 особи з інвалідністю внаслідок війни І, ІІ, III груп, учасників АТО/ООС, членів сімей згиблих учасників АТО/ООС, внутрішньо переміщених осіб – учасників АТО/ООС, за рахунок державного та обласного бюджету забезпечено житлом або компенсаційними виплатами на придбання житла на суму 52 млн грн.

У поточному році 10,9 тис. учасникам АТО/ООС виплачена разова грошова допомога до 5 травня на суму 14,7 млн грн.

Санаторно-курортне лікування, оздоровлення отримали 174 учасники АТО/ООС, на суму 1,5 млн грн.

Психологічну реабілітацію пройшли 122 особи з-поміж учасників АТО/ООС, на суму 814,5 тис. грн.

Соціальну та професійну адаптацію отримали 175 осіб, з-поміж учасників АТО/ООС на суму 1 млн грн.

Забезпечено оздоровленням та відпочинком дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, у дитячих таборах «Артек», «Молода гвардія», у тому числі дітей учасників АТО/ООС на суму 6 млн грн.

У рамках обласної програми «Назустріч людям» реалізуються заходи щодо соціальної підтримки учасників АТО/ООС та членів сімей загиблих учасників АТО/ООС. Щомісячно особам з інвалідністю внаслідок війни, безпосереднім учасникам АТО/ООС, надається допомога, у розмірах: особи з інвалідністю І групи – 1000 грн, на 1 особу; особи з інвалідністю ІІ групи – 700 грн, на 1 особу; особи з інвалідністю ІІІ групи – 500 грн, на 1 особу. Так, у 2019 році вказану допомогу надано 388 особам на суму 2,9 млн грн.

Щорічно до Дня захисника України (14 жовтня) безпосереднім учасникам АТО/ООС, членам сімей загиблих учасників АТО/ООС надається адресна грошова допомога у розмірі 500 грн, у 2019 році цю виплату отримають 13 тисяч 563 особи на суму 6,6 млн грн.

В області також надається одноразова адресна грошова допомога військовослужбовцям, які беруть (брали) безпосередню участь в АТО/ООС, та сім’ям загиблих учасників АТО/ООС на компенсацію витрат, пов’язаних з розробленням документації із землеустрою для відведення земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва, особистого селянського господарства, садівництва, городництва. У 2019 році цю компенсацію надано 375 особам на суму 1,5 млн грн.

Питання соціальної підтримки учасників АТО/ООС, членів сімей загиблих учасників АТО/ООС знаходяться на постійному контролі обласної державної адміністрації.

Джерело: Запорізька ОДА