Рівень розрахунків населення за послуги ЖКГ покращився, втім залишаються борги попередніх років

Стан розрахунків населення за житлово-комунальні послуги розглянуто на обласній селекторній нараді, яку провів директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Віталій Литвиненко.  Участь у заході також взяли представники компаній, які надають послуги ЖКГ та представники територій.

Згідно зі статистичними даними, рівень розрахунків населення  за усі види житлово-комунальних послуг за станом на початок вересня становить 103,6 % (приміром, за станом на 01.09.2018 – 91,4 %).

За послугу з постачання теплової енергії та постачання гарячої води рівень розрахунків населення області становить 105,2%. За послугу з централізованого водопостачання та водовідведення – 85,4 %.

Загальна заборгованість населення за житлово-комунальні послуги по області складає 2 млрд 605 млн грн, у тому числі за послугу з постачання теплової енергії та постачання гарячої води 932 млн грн.

– Така заборгованість населення негативно впливає на фінансово-економічний стан підприємств житлово-комунального господарства та не дає можливості на належному рівні готуватися до опалювального сезону та вчасно розраховуватися за спожиті енергоносії, – наголосив Віталій Литвиненко.

Зважаючи на це, керівництву територій та відповідних підприємств рекомендовано активізувати роботу з укладання із боржниками договорів на реструктуризацію боргу, продовжувати роз’яснювальну роботу з боржниками та проводити позивну роботу зі стягнення заборгованості у судовому порядку.

Джерело: Запорізька ОДА