Сервіси Пенсійного фонду стають зручними та доступними

Пенсійний фонд України активно впроваджує дистанційні форми обслуговування громадян. Сьогодні вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду надає можливість вирішувати різноманітні питання без відвідування органів фонду, а безпосередньо через особистий кабінет користувача. 

Пенсіонери в особистому кабінеті можуть ознайомитися зі своєю пенсійною справою, складовими пенсійних виплат, замовити довідку, записатись на особистий прийом до фахівця, подати звернення, дізнатися про перерахунок пенсії тощо.

Застраховані особи у будь-який час можуть подивитися свій страховий стаж, офіційну заробітну плату, проконтролювати свого роботодавця щодо сплати ним страхових внесків, від чого безпосередньо залежить набуття права на пенсію у майбутньому, замовити та отримати довідки форми «ОК-5», «ОК-7», верифікувати документи  тощо.

Для громадян передпенсійного віку нещодавно запроваджено новий сервіс – призначення пенсії «в один дотик». Це можливість подати заяву на призначення пенсії та відповідні скан-копії документів в електронному вигляді, знову-таки в особистому кабінеті користувача.

Інформування про стан опрацювання заяви та результати призначення пенсії дублюються різними комунікаційними каналами: в особистому кабінеті користувача на вебпорталі електронних послуг, SMS-повідомленням на телефон, меседжем на електронну поштову скриньку. При виникненні необхідності уточнень їх можна зробити також дистанційно. Відвідування сервісного центру Пенсійного фонду відбуватиметься тільки одноразово – з оригіналами документів для отримання пенсійного посвідчення.

З вересня поточного року розпочав роботу в тестовому форматі новий електронний сервіс – мобільний додаток «Пенсійний фонд». Він забезпечує дистанційний доступ у кабінет користувача вебпорталу безпосередньо з гаджета.

Наразі у мобільному додатку Пенсійного фонду активовані тільки декілька сервісів, які мають найбільший попит серед користувачів, але найближчим часом його функціонал буде розширено.  Проєкт «Пенсійний фонд України у смартфоні» розроблено з метою реалізації розвитку системи надання послуг «Е-пенсія» та забезпечує максимально зручну та оперативну взаємодію громадян з фондом.

Потреби роботодавців теж не залишились без уваги: на вебпорталі електронних послуг фонду працює кабінет страхувальника (роботодавця). Відтепер керівники підприємств можуть самостійно отримувати  електронні довідки працівників, що містять інформацію про трудовий та страховий стаж, дані про нараховану заробітну плату, які враховуються для розрахунку всіх соціальних виплат. Формування та подача звернень на отримання необхідних довідок   реалізується через сервіс «Запит на отримання електронних документів». Довідки формуються автоматично із застосуванням перевіркових кодів (цифрового та QR) та не потребують підпису фахівців Пенсійного фонду України.

Реєстрація у кабінеті користувача або кабінеті страхувальника відбувається за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП). Його можна безкоштовно отримати в акредитованих центрах сертифікації ключів, роботу з якими підтримує Пенсійний фонд (з переліком можна ознайомитися на вебпорталі).

Для пенсіонерів та застрахованих осіб існує ще одна можливість реєстрації в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг – за допомогою логіна та паролю, який надасть фахівець фонду у відділі обслуговування громадян (сервісному центрі). В цьому випадку отримувати ЕЦП нема потреби, але перелік активних сервісів буде обмежено.

Якщо виникли питання щодо використання дистанційних сервісів, фахівці   фонду у будь-якому відділі обслуговування громадян (сервісному центрі) на території області допоможуть зареєструватися на вебпорталі електронних послуг, нададуть детальні консультації своїм клієнтам у телефонному режимі або безпосередньо на особистому прийомі.

Зареєструватись можна за посиланням.

Джерело: Запорізька ОДА