Понад 36 тонн продукції не допущено в обіг Держпродспоживслужбою

За повідомленням ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області, в поточному році не допущено до реалізації 36,119 тонни підконтрольної продукції тваринного та рослинного походження. Зокрема, туш тварин, молокопродуктів, рибопродуктів, яєць курячих, меду, рослинної продукції тощо.

Так, за результатами ветеринарно-санітарної експертизи до реалізації не були допущені молокопродукти через відсутність ветеринарних документів, механічне забруднення, фальсифікації, недоброякісні органолептичні показники (колір, смак, запах), підвищену кислотність, низьку густину, низький вміст жиру молока, торгівлю молоком у брудному та не дозволеному посуді, з землі.

Крім цього, не допущено до реалізації курячі яйця з причин відсутності документів, які би підтвердили походження, якість та безпеку, супровідних ветеринарних документів.

Рибопродукти не допускалися до реалізації у зв’язку з відсутністю документів, які б підтвердили походження, якість та безпеку, супровідних ветеринарних документів, торгівлею рибою домашнього виготовлення, забороненою до реалізації (під час нересту, осетрові), ураженою гельмінтами, без дозволу державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку.

Рослинні продукти не допущено до реалізації з причин торгівлі без дозволу державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи ринку, підвищеного вмісту нітратів, ураження морозом, гниллю, пліснявою, домашнього виготовлення, бруду, пошкодження фруктів личинками комах.

Інші харчові продукти не допускалися до реалізації без дозволу державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку (фарш домашнього виготовлення) через відсутність документів, що підтверджують походження, якість та безпеку, супровідних ветеринарних документів (сало, напівфабрикати, м’ясо тощо), неякісну органолептику зерна (запах нафтопродуктів).

Фахівці ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області також оглянули на забійних пунктах і подвірно майже 40 тисяч голів сільськогосподарських тварин, у тому числі: 5,6 тисячі  великої рогатої худоби; 22,8 тисячі  свиней, 11,1 тисячі  овець та кіз. Перед забоєм усі тварини піддані клінічному огляду.

При цьому на забійних пунктах виявлено 42 випадки різних хвороб, що становить 0,1% від загальної кількості оглянутих тварин.

У лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи ринків області проведено понад 63,4 тисячі експертиз, виявлено понад 2,7 тисячі випадків хвороб тварин або 4,2% від загальної кількості.

Фахівці ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області радять споживачам користуватися послугами лише стаціонарної мережі продуктових магазинів, ринків, торговельних комплексів. Продукція на стихійних ринках може загрожувати здоров’ю, адже не проходить ветеринарно-санітарної експертизи. Під час купівлі продукції на ринках слід вимагати експертний висновок лабораторії, в крамниці — супутні документи, які підтверджують безпечність  продукції.

Джерело: Запорізька ОДА