Запоріжці активно підписують декларації з лікарями та користуються програмою «Доступні ліки»

На сьогодні вже 28 мільйонів українців – 70% населення – обрали лікаря і отримують нову якість медичних послуг на ланці первинної медичної допомоги. Держава оплачує конкретну послугу, відтак лікар і медсестра отримують конкретні гроші за конкретного пацієнта, якому надана допомога.

За повідомленням Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, за період з 1 квітня 2018 по 23 серпня 2019 року в Запорізькій області  уклали декларації з лікарями 1 253 981 особа, що становить 73,5%.

Окрема увага приділяється програмі «Доступні ліки», яка була започаткована для забезпечення ліків пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, астмою чи діабетом. Ліки надаються безкоштовно чи з невеликою доплатою. За станом на серпень 2019 року в країні за цією програмою виписано і відшкодовано вже 40 мільйонів рецептів.

За даними Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, на 2019 рік для Запорізької області було розподілено субвенцію з державного бюджету на реалізацію урядової програми «Доступні ліки» в сумі 11 мільйонів 148,5 тисячі гривень. Закладами охорони здоров’я області проводиться робота з виписки рецептів на лікарські засоби, які входять до програми «Доступні ліки». Лише за І квартал 2019 року виписано 181 017 рецептів. У аптечній мережі за цей період здійснено відпуск лікарських засобів за 161 055 рецептами.

Крім цього, здійснено часткове відшкодування вартості лікарських засобів, відпущених за січень-березень 2019 року, на суму 11 053,2 тисячі гривень, що становить 99,1% від виділених на І квартал цього року коштів.

У Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації підкреслили, що з 1 квітня 2019 року відшкодування вартості лікарських засобів за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки» відбувається виключно за договором з Національною службою здоров’я України.

Джерело: Запорізька ОДА