Запорізькі безробітні можуть скористатися новим вебсайтом «Єдине соціальне середовище зайнятості»

Державна служба зайнятості впроваджує електронні сервіси з надання соціальних послуг громадянам та роботодавцям з використанням Інтернет технологій. Доступність до ресурсів забезпечується не лише з комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет, а також із мобільного телефону на базі програмного забезпечення Android та Apple.

Зокрема, служба зайнятості ввела в експлуатацію новий вебсайт «Єдине соціальне середовище зайнятості», який дає можливість швидкого пошуку вакансій та резюме по всій Україні, подання роботодавцями звітності в режимі онлайн, розширює можливість самообслуговування громадян шляхом доступу до «Електронної черги».

У залежності від потреб клієнта доступні такі корисні дистанційні онлайн сервіси як «Електронний кабінет роботодавця» та «Електронний кабінет безробітного».

Як пояснили у Запорізькому обласному центрі зайнятості, «Електронний кабінет роботодавця» − це сучасний інформаційно-комунікаційний сервіс, зорієнтований, насамперед, на економію часу роботодавців та підвищення ефективності їх взаємодії зі службою зайнятості. По суті, це персональне автоматизоване робоче місце, що дає можливість подання звітності до центру зайнятості в режимі онлайн, перегляду стану укомплектування заявлених вакансій та кількості направлень центром зайнятості претендентів на роботу, моніторингу договорів на організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру,  працевлаштування після професійного навчання, перегляду актуальних резюме шукачів роботи та виконання безлічі інших функцій.

«Електронний кабінет безробітного»  дає можливість зареєстрованому безробітному створити власне резюме, здійснити підбір роботи, ознайомитися з інформацією про тимчасову зайнятість, дізнатися про можливість професійного навчання, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю. Користувач персонального кабінету, не будучи фізично присутнім у центрі зайнятості, може також переглянути дані про заплановані та фактичні відвідування центру зайнятості, дізнатися про заходи, які заплановано в центрах зайнятості, та записатися на ті з них, що зацікавили.

Завдяки сервісу «Електронна черга» на порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua є можливість, не виходячи з дому та не витрачаючи часу та коштів на проїзд, записатися на прийом до спеціаліста будь-якого центру зайнятості України за посиланням: http://www.dcz.gov.ua/EReception/#/about

Усім бажаючим, хто потребує вибору або зміни професії, обрання свого кар’єрного шляху, визначення власних професійних інтересів, здібностей, психологічних схильностей, надається можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації в онлайн форматі.

Службою зайнятості також  запроваджено онлайн-профорієнтацію за допомогою спеціального сервісу, який можна запустити прямо у браузері вашого комп’ютера  − веб базована платформа «Моя професія: консультаційна мережа».

Джерело: Запорізька ОДА