Запорізькі роботодавці найбільше порушують законодавство у частині оплати праці та надання працівникам пільг

Фахівці Головного управління Держпраці впродовж І півріччя 2019 року провели 519 заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю у 468 роботодавців.

За результатами цієї роботи у 369 роботодавців виявлено порушення законодавства про працю. Найбільша кількість порушень стосується оплати праці (порушення строків виплати заробітної плати, розрахунку при звільненні), трудового договору, правила ведення трудових книжок.

За підсумками перевірок внесено 401 припис про порушення законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що становить 77 % від кількості заходів державного контролю.

Протягом звітного періоду проведено також аналіз стану дотримання законодавства про працю в частині атестації робочих місць за умовами праці на 22 підприємствах, в установах та організаціях області.

Перевірено порядок проведення атестації робочих місць, правильність застосування роботодавцями списків на пільгове пенсійне забезпечення, а також дотримання роботодавцями порядку надання пільг та компенсацій за роботу в несприятливих умовах праці. Порушення виявлено на дев’яти підприємствах. Зокрема, порушення порядку надання працівникам пільг та компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами.

Спеціалісти постійно надають підприємствам, установам, організаціям роз’яснення з питань проведення атестації робочих місць за умовами праці, порядку надання щорічних додаткових відпусток за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці, доплат за умови праці, скороченої тривалості робочого тижня тощо. Так, у І півріччі 2019 року надано 26 письмових роз’яснень на звернення підприємств та шість відповідей на звернення громадян.

Джерело: Запорізька ОДА