Отримати державні послуги чи підписати документи можна з мобільного телефону

Наприкінці минулого року в Україні набув чинності Закон «Про електронні довірчі послуги». Завдяки його нормам збільшено кількість державних послуг, які може отримати кожен українець, не виходячи з дому. Більше того, забезпечено конфіденційність та повний захист персональних даних.

Одним із ключових сервісів, який базується у новому законодавстві, є послуга MobileID.

Mobile ID − це «власноручний підпис». Тобто цифрове посвідчення особи у мобільному телефоні. Громадяни можуть отримувати державні послуги чи підписувати документи за допомогою мобільного пристрою. Технологія дозволяє помістити персональну інформацію про людину на мобільну SIM-карту: електронний цифровий підпис (ЕЦП), ідентифікаційний код, паспортні дані тощо. Такий мобільний підпис дозволяє однозначно ідентифікувати та підтвердити особу.

Таким чином, лише за допомогою телефону можна підписувати електронні документи та користуватися послугами державних та комерційних онлайн сервісів.

Експерти запевняють, що перевага Mobile ID – у високій безпеці особистих даних. Інформація на SIM-карті закодована й захищена паролями. Її неможливо скопіювати або видалити. Щоб скористатися Mobile ID, потрібно ввести два пін-коди: перший підтверджує доступ до SIM-картки, а другий – до електронного цифрового підпису. Тож у разі втрати мобільного телефону стороння людина не зможе активувати послугу. Втім, щоб захиститися від зловмисників, потрібно одразу заблокувати доступ до ЕЦП. Це можна зробити в Акредитованому центрі сертифікації ключів.

Для того, щоб скористатися послугою MobileID, треба звернутися до вашого мобільного оператора та оформити за допомогою паспорта й ідентифікаційного коду SIM-карту нового покоління. На неї буде записано індивідуальний цифровий підпис.

SIM-картки дають можливість працювати з кількома кваліфікованими сертифікатами одночасно, що зручно для громадян, які можуть виступати одночасно і фізичними, і юридичними особами.

Відповідно до Закону «Про електронні довірчі послуги» електронний цифровий підпис, що зберігається на SIM-карті, дійсний два роки. Потім його доведеться оновити.

Джерело: Запорізька ОДА