З початку року стягнуто понад 300 млн грн боргів зі сплати аліментів

Головним територіальним управлінням юстиції в Запорізькій області за участю представників обласного центру зайнятості та управління Держпраці проведено чергове засідання регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання рішень про стягнення заборгованості зі сплати аліментів.

Державними виконавцями з початку року було стягнуто понад 312 млн грн заборгованості з аліментів на користь понад 24 тисяч дітей.

Крім цього, 151 боржника по аліментах було направлено на відбування суспільно корисних робіт за несплату аліментів, внаслідок чого на користь дітей було стягнуто понад 366 тис. грн.

Фахівці нагадують, що статтею 1831 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Несплата аліментів» передбачено притягнення до виконання суспільно корисних робіт за несплату аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість (у деяких випадках — за три) місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Нарахована плата за виконання суспільно корисних робіт перераховується на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.

Джерело: Запорізька ОДА