Великий бізнес запоріжчини підвищує зарплати та збільшує сплату ЄСВ

Державний устрій побудований таким чином, що завжди були і є люди, які потребували чи потребують соціальної допомоги. Зазвичай мова йде про людей похилого віку. Інститути для підтримки літніх людей з’явилися достатньо давно. Проте вони були поодинокі, передбачали епізодичну підтримку для населення та існували за рахунок благодійності. Приміром, безкоштовні обіди в Древньому Римі, організація поселень для самотніх людей (IV століття) або організація притулків для людей похилого віку, знов-таки в Римі, але вже в VI столітті.

В Київській Русі певні види соціальної допомоги були запроваджені в Х столітті князями Олегом та пізніше Ігорем і остаточно сформовані Ярославом. Сучасне суспільство вже ніхто не уявляє без соціальних гарантій чи соціальних виплат, скажімо, у вигляді пенсій.

Сьогодні в країні одним з найсуттєвіших джерел, що використовується для підтримки соціально незахищених верств населення, є єдиний соціальний внесок. Скажімо, роботодавці, які знаходяться на податковому супроводженні в Запорізькому управлінні Офісу великих платників податків ДФС за півроку перерахували понад 3,6 мільярда гривень ЄСВ, що на чверть або 680 мільйонів гривень більше, ніж було сплачено в минулому році.

Багато це чи мало? Іван Франко писав: «Кожний вік, кожний ступінь цивілізації має свою справедливість, свою етику, яка для інших може видаватися цілком несправедливою і неетичною». Між тим, як відзначив керівник Запорізького управління Роман Афонов, з початку року великий бізнес сплатив майже мільярд гривень податку на доходи фізичних осіб і це значно – на третину, перевищило показники минулорічного аналогічного періоду. Тобто, за рахунок збільшення зарплат працюючої частини населення збільшуються бюджетні кошики для людей, які потребують піклування держави.