З наступного року буде підвищено зарплату освітянам

Це черговий крок Уряду для забезпечення гідної оплати праці освітянам. За три минулих роки зарплату вчителів було підвищено на 85% і нині Уряд поставив за мету, щоб до 2023 року мінімальний оклад працівника освіти складав чотири прожиткових мінімуми, йдеться на офіційному сайті Запорізької ОДА.

З наступного року Уряд запроваджує нову систему оплати праці освітян — зарплата педагогічних працівників буде прив’язана до прожиткового мінімуму, а не до тарифної сітки, як зараз. Від упровадження нової системи найбільше виграють вихователі, молоді вчителі, майстри закладів профосвіти, адже вони сьогодні отримують мінімальну зарплату. Зокрема:

— молодий вихователь дитячого садка, який зараз отримує 4 173 грн (оклад+надбавка за престижність), з наступного року матиме посадовий оклад у розмірі 6 269 грн. Тобто його посадовий оклад зросте на понад 50%.

— молодий учитель, який зараз отримує зарплату 5410 грн (оклад+надбавка за престижність та перевірку зошитів), з наступного року буде отримувати 7643 грн. Тобто на 41% більше.

— молодий майстер виробничого навчання у закладі профосвіти на сьогодні отримує 4 540 грн (оклад+надбавки), з наступного року буде отримувати 7 700 грн. Тобто на 70% більше.

Внаслідок запровадження нової системи оплати праці зростуть також зарплати і досвідчених педагогів. Так:

— досвідчений вихователь дитсадка зі стажем 21 рік, який зараз отримує 6509 грн (оклад+надбавки за стаж та престижність), у 2020 році буде отримувати 9100 грн (оклад+стаж). Тобто його зарплата зросте на 40%.

— досвідчений учитель зі стажем 21 рік зараз отримує 8 182 грн, у наступному році буде отримувати 10 500 грн. Тобто його зарплата зросте майже на 30%.

— досвідчений майстер виробничого навчання у закладі профосвіти зі стажем 21 рік, який сьогодні отримує 6 974 грн, у наступному році буде отримувати 9 800 грн. Тобто його зарплата зросте на 40%.

Джерело: Запорізька ОДА