Міський бюджет Запоріжжя отримав понад півтора мільярда гривень від великих платників податків

Про значення для бюджету великого бізнесу, який знаходиться на обліку в Запорізькому управлінні Офісу великих платників податків ДФС, можна сказати однією цифрою – 1 мільярд 540 мільйонів гривень. Саме така сума з початку року надійшла до місцевої скарбниці Запоріжжя. І це на 260 мільйонів гривень (або на 20 відсотків) більше, ніж було минулорік.

Запоріжжя – давнє та цікаве місто зі своєю історією. Саме Запорозька Січ стала першим на території України політичним формуванням з усіма притаманними республіці ознаками. Європейські держави встановлювали з нею дипломатичні стосунки та шукали військового союзу. Саме тут зародилася і перша в світі демократична Конституція Пилипа Орлика, яка і по сей день вважається взірцем побудови моделі демократичного устрою.

Славетна історія накладає певну відповідальність і на сучасників. Сьогодні Запоріжжя – потужний промисловий центр Південного сходу України. Великі платники податків лише у червні поточного року сплатили понад 225 мільйонів гривень у місцевий бюджет і це на 16 відсотків більше, ніж було сплачено у червні минулого року. Загалом же, за словами начальника Запорізького управління Офісу великих платників податків ДФС Романа Афонова, з вищеназваних півтора мільярда гривень – майже мільярд – це податок на доходи фізичних осіб та 248 мільйонів гривень  – плата за землю. І це є двома найбільшими джерелами наповнення місцевої скарбниці великими платниками податків. Крім цього, великий бізнес за 6 місяців сплатив місту 207 мільйонів гривень податку на прибуток та 23 мільйона гривень екологічного податку.

Таким чином, міська громада та містяни мають значні кошти на розвиток як інфраструктури міста, так і соціальних програм.