ОТГ зможуть стягувати плату за землю з недобросовісних платників

Уряд схвалив зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам», повідомляється на офіційному сайті Запорізької ОДА.

За інформацією Урядового порталу, тепер об’єднані громади зможуть самостійно контролювати використання та охорону земель. Це дозволить отримувати додаткові надходження до місцевих бюджетів у вигляді відшкодування збитків (неодержані доходи), зазначають в асоціації міст України.

Чинний порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам дозволяв виконавчим органам міст обласного значення стягувати плату за землю, зокрема, із землекористувачів, які використовують земельні ділянки без правовстановлюючих документів, у вигляді неодержаного доходу. Однак, дія порядку не розповсюджувалася на інші органи місцевого самоврядування, зокрема, на об’єднані територіальні громади.

Прийнята постанова змінює порядок — у переліку органів, які мають право створювати комісію з визначення та відшкодування збитків власникам та землекористувачам, слова «виконавчі комітети міських (міст обласного значення) рад» замінено на «виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад».

Отже тепер ОТГ зможуть стягувати плату за землю з недобросовісних платників.

Минулого року ОТГ отримали у комунальну власність землю за межами населених пунктів, але питання відшкодування збитків у сфері розпорядження земельними ресурсами залишалося неунормованим.

Джерело: Запорізька ОДА