Запоріжців попереджають про небезпечність захворювання на ботулізм

Літо – сезон харчових отруєнь. Підвищена температура повітря – це особливий фактор ризику. Одним з найнебезпечніших харчових отруєнь є ботулізм, який в тяжких випадках призводить до смертельних наслідків.

За інформацією Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ, захворюваність гострими  кишковими інфекціями на 22 тижні 2019 року залишилась на рівні минулого тижня, було зареєстровано 149 випадків отруєння.

Захворюваність серед організованих дітей склала 15 випадків проти 17 на минулому тижні.

В цілому по області лабораторно підтверджено 31,5% випадків ГКІ, із них в 42,6% — ротавірусна інфекція.

Серед причин захворювань на гострі кишкові інфекції найбільш питома вага приходиться на молочну продукцію – 24,6%, м’ясну продукцію – 24,6%, рибну продукцію – 8%, овочі та фрукти – 14,3%.

При цьому питома вага продуктів домашнього виготовлення (неправильного зберігання) склала 69,8%, харчових продуктів, придбаних на узаконених ринках – 13,5%, на стихійних – 15,9%.

Днями до реанімаційного відділення  Кам’янко-Дніпровської центральної районної лікарні у важкому стані госпіталізовано жительку м. Камянка-Дніпровська з діагнозом «ботулізм». Того ж дня постраждалій було введено протиботулінічну сироватку та переведено до реанімаційного відділення обласної інфекційної клінічної лікарні.

З початку 2019 року в області вже зареєстровано 5 випадків захворювання на ботулізм, постраждало 6 осіб. Для двох з них, на жаль, вживання рибної продукції призвело до смертельних наслідків.

Всього у 2018 році в Запорізькій області було зареєстровано 10 випадків захворювання на ботулізм з 13 постраждалими, 2 з яких померли. Причиною захворювання на ботулізм в цих випадках послужила риба домашнього виробництва.