З початку року в Запорізькій області стягнуто понад 160 млн грн аліментів на користь дітей

Як повідомили в Головному управлінні юстиції у Запорізькій області, у цьому році на користь 23395 дітей було стягнуто 160 351 630 грн аліментів.

Міністерство юстиції визначило питання стягнення заборгованостей із виплати заробітної плати та аліментів як пріоритетні в органах юстиції та виконавчої служби. 

За весь час реалізації ініціативи #ЧужихДітейНеБуває Міністерство юстиції стягнуло на користь українських дітей 6,9 млрд грн боргів зі сплати аліментів. Гроші отримали понад 900 тисяч маленьких українців.

Тільки з початку цього року діти отримали 2,3 млрд грн заборгованих коштів. Це на 700 мільйонів більше, ніж було стягнено за аналогічний період минулого року, коли виконавці Мін’юсту забезпечили повернення дітям 1,6 млрд грн заборгованості з аліментів.

Відносно майже 130 тисяч українців, які мають заборгованість більше 4 місяців, застосовано передбачені законами #ЧужихДітейНеБуває заборони виїжджати за межі країни, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати.

Стосовно 43 тисяч боржників складено постанови про притягнення до суспільно корисних робіт, а 14,8 тисячі неплатників оголошено у розшук.

Стосовно стягнення заборгованості з аліментів робота триває. Часто аліментні платежі є єдиним законним джерелом доходу осіб, на користь яких вони сплачуються. У випадку сплати аліментів на утримання неповнолітніх  аліменти є їхньою власністю, як передбачено сімейним кодексом України.

Джерело: Запорізька ОДА