Світовий банк та обласна влада сприяють ветеранам АТО та переселенцям у відкритті бізнесу

У рамках тристоронньої угоди  між Світовим банком, Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та облдержадміністрацією у Запоріжжі відбувся форум «Робочі місця та інвестиції для ВПО та ветеранів АТО». На захід прибули десятки вимушених переселенців, демобілізованих військовослужбовців та членів їх родин з міст та районів області.

Учасників зустрічі привітав координатор проекту Валерій Кокоть, представники обласної влади, головний спеціаліст Державної служби України у справах ветеранів війни Тимур Книш, керівник групи радників з ВПО Анастасія Перепелиця, регіональний координатор програм ПРООН Геннадій Устимов.

Форум завершив другу фазу міжнародного проекту, спрямованого на підтримку людей, чиї долі опалила війна. Протягом місяця понад 270 учорашніх бійців, їхніх рідних та біженців з окупованих територій навчалися, як відкрити власну справу, проводити маркетинг та таргетинг, формувати фінансову стратегію, визначати клієнтську базу. 160 найкращих із них зможуть пройти додаткове професійне навчання або перекваліфікацію за  кошти Світового банку.

Про можливості для реалізації економічної активності цих людей, які надає держава, розповіла заступник директора обласного центру зайнятості Тетяна Кошечко. Заступник начальника управління розвитку підприємництва Департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації Максим Кучеренко повідомив, що лише в обласному бюджеті на підтримку старт-апів закладено 2,5 млн грн. Бізнесменам-початківцям допомагають консультаційно та інформаційно, надають можливість отримувати кредити за пільговими відсотками, відвідувати виставки та ярмарки. Цікава програма сприяння соціальному підприємництву працює в обласному центрі. До неї залучають чимало АТОвських та переселенських бізнесів, зокрема кафе «Бронік», «Кримський укроп», дитячий науковий клуб «ДНК», центр зайнятості вільних людей тощо.

Про успішні приклади розвитку бізнесу розповіли власник ресторану «Кофеветерано» з м. Маріуполь Олексій Качко, керівник спортивного клубу «Прайд» Володимир Донець, директор мовних курсів ТОВ «КулІнглиш» Вікторія Чернишова з м. Бердянськ, засновниця діджитал-студії «ТОП» Олександра Мастакова.

Наступним етапом проекту стане масштабне психологічне консультування та психокорекційна робота, проведення тематичних семінарів, тренінгів, індивідуальних співбесід, які допоможуть нашим захисникам подолати наслідки війни та повернутися до звичного життя.

Джерело: Запорізька ОДА