Громади розробляють заявки на проекти для розвитку власної інфраструктури

Під головуванням керівника апарату облдержадміністрації Зінаїди Бойко відбулося засідання комісії з підготовки висновків щодо проектних заявок на проекти, які фінансуватимуться за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. У заході  взяли участь начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Медвідь, фахівці структурних підрозділів облдержадміністрації, представники об’єднаних територіальних громад.

— Сьогодні ми проводимо  друге засідання комісії з підготовки висновків щодо проектних заявок на проекти, які фінансуватимуться за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. На минулому засіданні комісією було розглянуто 15 проектних заявок від 10 територіальних громад. Слід відзначити, що всі громади отримали схвальні висновки комісії облдержадміністрації за наданими проектами. Проектні заявки мають бути надані до Мінрегіону до 3 липня, тож не зволікайте з підготовкою і наданням проектних заявок на всю суму субвенції. Зі свого боку, запевняю вас, що спеціалісти облдержадміністрації завжди готові надавати громадам кваліфіковану консультативну допомогу у підготовці та оформленні проектних заявок, — зазначила Зінаїда Бойко.

Проекти мають бути оформлені відповідно до вимог порядку та умов надання субвенції з урахуванням потреб різних соціальних груп, осіб з інвалідністю та з метою забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків.

Кошти субвенції доцільно спрямовувати на проекти, що є стратегічно важливими для територій та, в першу чергу, забезпечують проведення реформи децентралізації влади, сталий розвиток територіальних громад і підвищення їх конкурентоспроможності.

Члени комісії розглянули 18 проектних заявок від семи об’єднаних територіальних громад на загальну суму 16 млн 473 тис. 400 грн.

У 2019 році 44 об’єднані територіальні громади області мають освоїти субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у сумі 132 млн 793 тис. 500 грн.

Джерело: Запорізька ОДА