В області розпочато виплату грошової допомоги до 5 травня

У поточному році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2019 № 237 буде проведена виплата разової грошової допомоги до 5 травня, що передбачено Законами України  «Про статус ветеранів війни, гарантії  їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».

Розміри допомоги у 2019 році визначені такі:

  • для осіб з інвалідністю внаслідок війни: I групи 3850 гривень; II групи — 3400 гривень; III групи — 2950 гривень;
  • учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, — 1295 гривень;
  • особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 3850 гривень;
  • членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, — 840 гривень;
  • учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 530 гривень. 

За повідомленням Департаменту соціального захисту облдержадміністрації, у Запорізькій області  допомогу отримають 41178 ветеранів війни, загальна сума якої складає 46,6 млн. гривень.

Крім цього, за рахунок коштів обласного бюджету в рамках реалізації обласної програми «Назустріч людям» 553 учасникам бойових дій буде виплачена допомога на загальну суму 276,5 тис. гривень. 

Джерело: Запорізька ОДА