У Фонді соцстрахування розпочинає роботу новий відділ, що перевірятиме обгрунтованість листків непрацездатності

Запорізьким відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України  проведено моніторинг виданих закладами охорони здоров’я м. Запоріжжя листків непрацездатності та оплачених за рахунок коштів Фонду днів тимчасової непрацездатності.

Результати свідчать про зростання протягом січня – лютого 2019 року порівняно з аналогічним періодом 2018 року кількості днів тимчасової непрацездатності (за винятком допомоги по догляду за хворою дитиною або хворим членом сім’ї) на 3,3%,   днів тимчасової непрацездатності  по догляду за хворою дитиною або хворим членом сім’ї — на 11,1% .

З метою забезпечення контролю за дотриманням вимог діючого законодавства, запобігання нецільовому використанню коштів Фонду та можливим зловживанням під час видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам закладами охорони здоров’я, у складі Запорізького відділення з 01 квітня 2019 року розпочинає роботу відділ перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності.

До функцій цього відділу входить:

  • перевірка закладів охорони здоров’я на предмет обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам;
  • перевірка страхувальників щодо оформлення листків непрацездатності закладами охорони здоров’я, які надані для призначення та нарахування матеріального забезпечення застрахованим особам;
  • надання страхувальникам, комісіям (уповноваженим) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та застрахованим особам роз’яснень з питань обґрунтованості видачі (продовження) та правильності оформлення листків непрацездатності.

Відповідно до норм Положення комісії із соціального страхування підприємства здійснюють облік осіб, які часто та довго хворіють (особи, які за останні 12 місяців були непрацездатними з приводу одного захворювання не менше трьох випадків із загальною кількістю  30-40 днів непрацездатності  або з приводу різних захворювань не менше чотирьох випадків за останні 12 місяців із загальною кількістю 40-50 днів непрацездатності, а також осіб, які отримали листки непрацездатності у зв’язку з невиробничими травмами. Комісія також аналізує, інформує та вносить пропозиції щодо зниження рівня захворюваності роботодавцю та представнику застрахованих осіб. Крім цього, до повноважень комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства входить перевірка дотримання хворими працівниками призначеного режиму лікування.

Джерело: Запорізька ОДА