Запорізькі учасники АТО отримують компенсацію для придбання житла

У Запорізькій області обліковано 12 тисяч 724 учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил, говориться на сайті Запорізької ОДА.

Серед них 380 осіб з інвалідністю, безпосередніх учасників АТО  та ООС; 12027 осіб – учасників бойових дій з-поміж безпосередніх учасників АТО та ООС; 300 осіб, яким встановлено статус члена сім’ї загиблого ветерана АТО та ООС; 17 осіб – учасників війни, які були в АТО та ООС.

У 2018 році були подовжені заходи щодо забезпечення житлом учасників АТО та ООС та членів сімей загиблих ветеранів АТО та ООС. Як повідомили в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, 8 сім`ям загиблих  ветеранів АТО та ООС та 5 особам з інвалідністю безпосередніх учасників АТО та ООС надано грошову компенсацію на загальну суму 10,4 млн. гривень. Також 1 особі з числа внутрішньо переміщених осіб, які брали участь в АТО та ОСС, надано грошову компенсацію на придбання житла у розмірі 0,8 млн. гривень.

На сьогодні існує потреба для виділення коштів 15 особам на загальну суму 15,03 млн. грн.

В області продовжується дія Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах – «Назустріч людям» на 2015-2019 роки та Порядку використання коштів обласного бюджету, виділених на надання грошової компенсації інвалідам війни III групи з-поміж військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та потребують поліпшення житлових умов, для придбання житла.

На сьогодні в області на черзі перебуває 62 учасники  АТО та ООС, яким встановлено статус особи з інвалідністю внаслідок війни III групи.

У минулому році коштом обласного бюджету 3 особам вказаної категорії надано грошову компенсацію на придбання житла на суму 2,7 млн. гривень. Також 2 особам з-поміж учасників бойових дій на території інших держав  надано грошову компенсацію на придбання житла на загальну суму  1,99 млн. гривень.

Питання соціального захисту окремих категорій громадян знаходяться на постійному контролі Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Джерело: Запорізька ОДА