Запоріжцям роз’яснюють правила отримання субсидії

Питання соціального захисту населення займають друге місце серед питань, які порушують запоріжці, звертаючись до обласного контактного центру. На сьогодні одним з найактуальніших питань є отримання субсидії на оплату житлово-комунальних  послуг.

На цю тему в контактному центрі було проведено тематичну пряму телефонну лінію із заступником директора Департаменту соціального захисту населення-начальником  управління  Запорізької обласної державної  адміністрації  Катериною Кривошей.

Під час проведення заходу до посадовця звернулись громадяни з міста Запоріжжя та Кам’янсько-Дніпровського, Токмацького, Мелітопольського районів. У кожному випадку дозвонювачі порушували  дане питання в різних аспектах.

Катерина Кривошей на всі питання надала фахові роз’яснення щодо того, хто має право на субсидію. Зокрема, на отримання державної субсидії мають право сім’ї, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг перевищують розмір обов’язкового відсотка платежу. Розрахунок субсидії буде проводитися з урахуванням пільг на сплату послуг і обсяг обов’язкового платежу за послуги ЖКГ буде залежати виключно від доходів сім’ї.

Субсидія на житлово-комунальні послуги  оформляється на одного з зареєстрованих  членів  сім’ї, на ім’я якого відкрито особові рахунки на оплату комунальних послуг. Решта членів домогосподарства для призначення субсидії повинні підтвердити свою згоду на доступ і обробку персональних даних.

Також посадовець повідомила, що право на отримання субсидії втратили  деякі  категорії громадян:

  • орендодавці, які не задекларували доходи від здачі майна в оренду;
  • особи, які вчинили одноразову покупку або оплатили послуги вартістю понад 50 тисяч гривень;
  • володарі автомобілів, з дня випуску яких пройшло менше 5 років. Виняток становлять мопеди або машини, видані соцорганами;
  • особи, які протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією отримали спадщину або іншим законним спосіб набули право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб;
  • боржники з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума двомісячної заборгованості яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • власники житлових приміщень з великою квадратурою: площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку — 200 кв. м. Обмеження не поширюється на дитячі будинки сімейного типу, прийомні та багатодітні сім’ї;
  • особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості як безробітні. Таким громадянам автоматично зараховують в дохід три прожиткові мінімуми, що істотно знижує ймовірність нарахування субсидії.

Також були порушені питання стосовно того, на який термін призначається житлова субсидія, як отримати субсидію тільки на фактично проживаючих мешканців тощо.

Довідково: Поставити запитання та повідомити про проблеми усі охочі мають можливість за номером телефону: 0-800-503-508, з понеділка по п’ятницю з  8.00 до 17.00.

Графіки проведення прямих телефонних ліній у рамках проекту «Влада на зв’язку з громадськістю» можна переглянути на сайтах: обласного контактного центруоблдержадміністраціїобласної ради .

Джерело: Запорізька ОДА