У Запоріжжі податківці попередили незаконне відшкодування ПДВ на суму 6 мільйонів гривень

Легенда про існування корабля-привида відома багатьом. А нещодавно з акту перевірки одного з великих підприємств, яке знаходиться на обслуговуванні в Запорізькому управлінні Офісу, ми дізналися ще й про перевізників-привидів. Та, як привидів? На автошляхах їх ніхто не бачив, проте на папері вони багато чого перевезли.

Передісторія така. Запорізьке управління Офісу великих платників податків ДФС вийшло на перевірку великого платника податків, зайнятого у харчовій галузі. Під час перевірки знайшовся договір, згідно з яким підприємство домовилось з контрагентом про переробку сировини на давальницьких умовах. Проте, за податковою інформацією, контрагент попередньо не здійснював придбання чи виробництва насіння соняшника та не отримував реальних послуг з його перевезення.

Тобто, контрагент фізично не міг поставляти сировину для переробки. А відтак, підприємство-великий платник податків, з метою приховування самостійного введення в обіг сировини для виробництва, а також реальної бази оподаткування ПДВ за операціями з безоплатного постачання готової продукції контрагентом, оформлювало фіктивні документи. В результаті такої паперової діяльності, було завищене бюджетне відшкодування податку на додану вартість майже на 6 мільйонів гривень.

На користь висновків фахівців Запорізького управління Офісу свідчить і акт  ГУ ДФС у Запорізькій області, в якому йдеться про те, що рух давальницької сировини від контрагента до великого платника податків був неможливий, оскільки реальне джерело здійснення операцій відсутнє. Від Управління інформаційно-аналітичної підтримки ГУ НП в Запорізькій області отримано інформацію з ІС «Відеоконтроль-Рубіж», за якою встановлено, що транспортні засоби, зазначені в ТТН, наданих до перевірки, з Дніпропетровської області до адресата не виїжджали. За даними Національної автоматизованої системи Головного сервісного центру МВС України «НАІС ДДАІ» у власності контрагента на момент оформлення договору з великим платником не було засобів для перевезення сировини. Окрім того, відповідно до даних ЄРПН системи «Архів електронної звітності», реєстрація податкових накладних на придбання підприємством-контрагентом послуг перевезення або оренди транспортних засобів протягом аналізованого періоду не здійснювалась.

Більше того, самі власники вантажного автотранспорту пояснили, що нічого не перевозили та навіть не знайомі з посадовими особами підприємства-контрагента.

Словом, підприємство провело фантомну операцію з переробки давальницької сировини та намагалося незаконно вилучити з бюджету України 6 мільйонів гривень.