За минулий рік запоріжцям повернуто понад 80 млн. грн. заборгованої заробітної плати

Такими є підсумки роботи органів державної виконавчої служби з примусового виконання рішень судів та інших органів, повідомляє офіційний сайт Запорізької ОДА

За повідомленням Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, упродовж 2018 року на виконанні у відділах державної виконавчої  служби Запорізької області перебували 8 598 виконавчих документів про стягнення заборгованості із заробітної плати на загальну суму 134 385 930 грн.

У зв’язку з фактичним повним виконанням завершено 5 155 виконавчих документів, у результаті чого задоволено вимоги стягувачів на суму 80 354 803 грн.

Так, відділом примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби ГТУ юстиції у Запорізькій області на користь працівників Енергодарського «Підприємства комунальної власності» стягнуто 39 545 103 грн.; Мелітопольським міськрайонним відділом ДВС ГТУ юстиції у Запорізькій області на користь працівників ДП «Гідромаш» стягнуто 1 601 997 грн., Дніпровським відділом ДВС м. Запоріжжя ГТУ юстиції у Запорізькій області на користь працівників КТ «Кастор 17» стягнуто 1 101 442 грн.

З метою стягнення заборгованості з проблемних підприємств при Міністерстві юстиції України утворено виконавчі групи для проведення дій щодо виконання зведених виконавчих проваджень, зокрема щодо стягнення з ПАТ «Запоріжжяобленерго» та ДП «Державний проектний інститут «Запоріжцивільпроект».

У той же час, для здійснення контролю за станом виконання рішень  у Запоріжжі створено штаб з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами. На  засіданнях штабу здійснюється постійний моніторинг стану виконання виконавчих документів про стягнення заборгованості із заробітної плати та інших виплат, пов’язаних з трудовими правовідносинами, вивчаються та аналізуються проблемні питання, які виникають під час виконання цих документів.

У Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області наголошують, що у разі несвоєчасної виплати заробітної плати працівник має право і повинен звернутися до суду з відповідною позовною заявою. Для цього стягувач має пред’явити виконавчий документ на виконання до відповідного відділу державної виконавчої служби разом із заявою про його примусове виконання.

Джерело: Запорізька ОДА