Роботодавці зі штатом понад восьми працівників тепер зобов’язані працевлаштовувати громадян з додатковими гарантіями

Роботодавцям, які мають штат чисельністю понад восьми працівників, необхідно буде звітувати про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Це передбачено змінами, затвердженими наказом Міністерства соціальної політики України.

Змінами у Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню передбачено, що інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян зобов’язані надавати підприємства, установи та організації незалежно від форми власності з чисельністю штатних працівників більше восьми осіб. Раніше цей обов’язок був для підприємств з чисельністю працівників від 20 осіб.

Крім того, у новій редакції викладено форму бланку інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, де необхідно буде зазначати середньооблікову чисельність штатних працівників, яким до настання права на пенсію за віком залишилося десять і менше років. Цим же наказом внесено зміни до Порядку її заповнення та подання.

Відповідно до Закону України про зайнятість населення, для працевлаштування осіб, яким залишилося десять і менше років до настання права на пенсію за віком, підприємствам з чисельністю штатних працівників від восьми до 20 осіб встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників.

У Запорізькому обласному центрі зайнятості пояснюють, звітувати за новою формою та правилами потрібно вже за 2018 рік, не пізніше 1 лютого 2019 року.

Джерело: Запорізька ОДА