Бюджет країни отримав 18 мільярдів гривень від запорізького великого бізнесу

В 2018 році запорізький великий бізнес сплатив до бюджетів всіх рівнів рекордну для себе суму – майже 17,9 мільярда гривень. Для порівняння – це на 54% або на 6,3 млрд грн більше, ніж було сплачено в 2017 році.

За словами начальника Запорізького управління Офісу великих платників податків ДФС Романа Афонова, найбільша частка в надходженнях до Державного бюджету прийшлася на податок на прибуток підприємств. За січень-грудень 2018 року підприємства сплатили 7,2 мільярда гривень податку, що перевищує показники попереднього року в 2,5 рази. Видатними є показники рівня сплати податку на прибуток такими відомими на Запоріжчині підприємствами, як ПАТ «Запоріжсталь» та АТ «Мотор Січ».

Збільшились надходження і з податку на додану вартість. Так, якщо в 2017 році було сплачено 3,8 мільярда ПДВ, то за 2018 — вже понад 4,3 мільярда гривень (що складає 113% до попереднього року). А лідером у сплаті податку на додану вартість традиційно є ПАТ «Карлсберг Україна».

Надходження від акцизного податку по Запорізькому управлінню в 2018 році склали понад 1,9 млрд. гривень (або 103,4 % до рівня надходжень 2017 року). І знову ж таки провідним платником з цього податку стало ПАТ «Карлсберг Україна».

Підсумовуючи наведене вище, слід зазначити, що перспективні розрахунки на поточний 2019 рік вселяють впевненість у виконанні індикативних показників надходжень до бюджету України, запланована дохідна частина якого, до речі, вперше в історії країни перевищила 1 трильйон гривень.