З нового року для всіх категорій пенсіонерів відбувся автоматичний перерахунок виплат

З нового року для українців підвищено мінімальний розмір заробітної плати з 3723 грн. до 4173 грн. Відповідні зміни торкнулися і підвищення пенсій для всіх категорій пенсіонерів. Вже відбулося автоматичне осучаснення пенсій, яке стане щорічним, а перерахунок виплат при цьому не залежатиме надалі від рішень уряду, повідомляє сайт Запорізької ОДА.

Як повідомили в ГУ Пенсійного фонду України у Запорізькій області, перерахунок пенсій у зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати з нового року стосується осіб, які досягли віку 65 років за наявності страхового стажу. Мінімальний розмір пенсії за віком не може бути нижче 40% мінімальної заробітної плати. Розмір виплати з 01.01.2019 року складає 1669,20 грн.

На сьогодні для 78,4 тисячі запорізьких пенсіонерів або 14,5 % від їх загальної кількості середній розмір підвищення склав 152,50 грн. Для своєчасної та в повному обсязі виплати пенсій у січні 2019 року буде спрямовано 1,5 млрд. грн., що на 23,5 млн. грн. або 1,5 % більше, ніж у грудні 2018 року.

Наступне підвищення пенсій для цивільних пенсіонерів відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» заплановано на березень 2019 року. Коефіцієнт для перерахунку раніше призначених пенсій буде затверджено Кабінетом Міністрів України.

Джерело: Запорізька ОДА