Місцевий бюджет від запорізького великого бізнесу отримав майже 3 мільярда гривень

В останні грудневі дні Запорізьке управління Офісу великих платників податків ДФС підбиває підсумки року, що минає, та будує плани на рік прийдешній.

Підсумовуючи, вже можна сказати, що 2018 рік для Запорізького управління став роком впевненого збільшення бюджетних надходжень. Крім того, цьогорік повною мірою проявила себе і бюджетна децентралізація.

Так, лише за оперативними даними, місцевий бюджет в поточному році отримав понад 2,9 мільярда гривень, тоді як у минулому році великі платники сплатили 2 мільярда гривень.

Найбільше місцевий бюджет поповнився від податку на доходи фізичних осіб — майже 1,6 мільярда гривень (збільшення у порівнянні з минулим роком — на 44,3%). Податок на прибуток, сплачений великими платниками, що обслуговуються в управлінні, цьогорік сягнув понад 766 мільйонів гривень (це складає 132% від надходжень минулого року). Земельний податок приніс бюджету понад 390 мільйонів гривень. Екологічний податок та рентна плата за спецвикористання води склали відповідно 45 та 33 мільйона гривень.

Такий значний внесок великого бізнесу до місцевого бюджету забезпечив можливість реалізації багатьох програм з розвитку міста, відновлення і будівництва об’єктів інфраструктури, соціального захисту різних верств населення, підтримки підприємництва, модернізації закладів освіти, охорони здоров’я тощо