Запорізький великий бізнес сплатив 5 мільярдів гривень ЄСВ

Україна входить до числа декількох країн, де пенсійними відрахуваннями опікується роботодавець (окрім випадків добровільного пенсійного страхування громадянами). Саме він кожного місяця має перераховувати певну частину коштів, виходячи із розміру заробітної плати своїх працівників, на соціальне забезпечення. За словами начальника Запорізького управління Офісу великих платників податків ДФС Романа Афонова, запорізькі великі підприємства в листопаді сплатили 508 мільйонів гривень єдиного соціального внеску, а з початку року вже майже 5 мільярдів гривень, що на 900 мільйонів більше, ніж було за відповідний період у 2017 році.

На збільшення надходжень єдиного соцвнеску вплинули, в першу чергу, темпи зростання фонду оплати праці, які порівняно з минулим роком підвищились майже на третину.

Нагадаємо, що єдиний соціальний внесок перераховується до Пенсійного фонду для відповідних виплат. Підприємства, приватні підприємстві, які використовують працю найманих працівників, самозайняті особи перераховують до бюджету ЄСВ за ставкою 22 відсотка. Крім того, зауважимо, що мінімальний страховий внесок в 2018 році складає 819,06 гривень.

Запорізьке управління Офісу великих платників податків ДФС