Заклади первинної медико-санітарної допомоги області поповняться новим обладнанням

До кінця року 75 закладів охорони здоров’я області отримають медико-діагностичне обладнання та витратні матеріали за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реформування регіональних систем охорони здоров’я для здійснення заходів спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», повідомляє сайт Запорізької ОДА

Перелік закладів та обладнання затверджено розпорядженням голови обласної державної адміністрації.

Зокрема, Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації, враховуючи потребу регіону та згідно з табелем оснащення закладів ПМСД, проведено процедуру закупівлі та вже укладено договори на постачання товарів та послуг у рамках міжнародних конкурсних торгів. Загальна вартість закупівлі складає 831,1 тис. доларів. З метою покращення надання медичної допомоги, враховуючи рівень надання послуг, спеціалізацію та направлення закладів, кількість пацієнтів, що обслуговуються, та кількість працюючих фахівців, було визначено 40 центрів первинної медико-санітарної допомоги, п’ять закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування та 35 закладів міст та районів області, які отримають обладнання.

Як зазначили у Департаменті, за кошти субвенції та Міжнародного банку вже закуплено: 100 апаратів добового моніторингу артеріального тиску, 15 апаратів для добової реєстрації електрокардіографії, вісім ультразвукових сканерів, три біохімічних аналізатори з витратними матеріалами, три імунохемілюмінесцентних аналізатори з витратними матеріалами, 55 центрифуг медичних. Крім цього, обласний клінічний ендокринологічний диспансер, обласний медичний центр серцево-судинних захворювань та обласна клінічна психіатрична лікарня отримають по одному набору витратних матеріалів для забору біологічного матеріалу.

Джерело: Запорізька ОДА