Запорізька митниця ДФС увійшла до трійки лідерів за перевиконанням надходжень, що підуть на реконструкцію доріг

Згідно з даними Державної фіскальної служби України, у січні – жовтні 2018 року додаткові надходження митних платежів, які у рамках експерименту мають бути спрямовані на реконструкцію доріг, складають 3,2 млрд. гривень. Найбільші суми спрямували Одеська митниця – 1 млрд. грн., Запорізька – 355,3 млн. грн. та Київська міська – 248,6 млн. гривень, повідомляє сайт Запорізької ОДА

Загалом, за інформацією Головного управління ДФС у Запорізькій області, у січні-жовтні 2018 року запорізькі підприємства сплатили до держбюджету 6 мільярдів 844 мільйони митних платежів, що на 2 мільярди 360 мільйонів або на 53% перевищує рівень 2017 року. Наразі перевиконання індикативних надходжень Запорізької митниці ДФС складають 365,3 млн. грн.

За словами голови облдержадміністрації Кстянтина Бриля, всі ці кошти спрямовуються на оновлення автошляхів Запорізького регіону в рамках «митного експерименту», що був започаткований Президентом України Петром Порошенком. Загалом експеримент з фінансового забезпечення реконструкції та поточного ремонту автомобільних доріг триває з вересня 2015 року. Відповідно до нього 50% від суми перевиконання щомісячних планових митних платежів (мито, акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів, податок на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів) направляється у спеціальні фонди відповідних регіональних бюджетів.

— Хочу нагадати, що таких показників вдалося досягти насамперед завдяки призначенню начальником Запорізької митниці ДФС Олексія Мужева. Завдяки активній співпраці влади області та керівництва митниці у зону обслуговування Запорізької митниці повернулися 150 підприємств регіону. Один із найбільш вагомих прикладів — ТОВ ДТЕК. Адже в поточному році ТОВ «Приморська вітроелектростанція» разом з німецькою фірмою «Джині Вінд Енерджі ГмбХ» уклали угоду про постачання, монтаж, випробовування та введення в експлуатацію вітротурбін. Від оформлення цієї поставки до бюджету надійде 25,5 млн. грн. Інвестор почув наші прохання щодо розмитнення обладнання у зоні діяльності Запорізької митниці ДФС. У підсумку ми отримали додаткові кошти на оновлення наших доріг у рамках «митного експерименту», — підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Джерело: Запорізька ОДА