Підприємства області активно повертаються в зону діяльності Запорізької митниці

Головним управлінням ДФС у Запорізькій області підбито підсумки митних надходжень у січні-жовтні 2018 року. Так, запорізькі підприємства сплатили до держбюджету 6 мільярдів 844 мільйони митних платежів, що на 2 мільярди 360 мільйонів або на 53% перевищує рівень 2017 року. Лише у жовтні до скарбниці перераховано 922 мільйони, що на 430 мільйонів або на 87 % більше, ніж у жовтні 2017 року.

Основні надходження забезпечили промислові підприємства при розмитненні товарів для використання у виробництві – майже 73%, суб’єкти невиробничих галузей – 27%.

Зокрема, найбільша частка митних платежів припадає на машини, устаткування та транспорт – 36%, паливно-енергетичні товари – 30 %, метали та вироби з них – 12%, продовольчі та сільськогосподарські товари – 7 %, мінеральні продукти та продукція хімічної промисловості – по 6 %.

Триває процес повернення  виробників області на Запорізьку митницю ДФС.  Зокрема, як свідчить аналіз митного оформлення імпортних поставок, за останній місяць майже вдвічі скоротилися відрахування платежів запорізьких підприємств на митницях інших областей. Водночас суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, зареєстровані в інших регіонах, у жовтні сплатили у зоні діяльності Запорізької митниці ДФС понад 500 мільйонів гривень, що вдесятеро більше, ніж у вересні.

Джерело: Запорізька ОДА