З нового року змінюється порядок реєстрації безробітних у службі зайнятості

З 1 січня 2019 року вступає в силу новий порядок реєстрації безробітних громадян, яким внесено суттєві зміни. Про це повідомили в обласному центрі зайнятості.

Затверджений Кабміном Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, передбачає поглиблений індивідуальний супровід безробітних. З цією метою в службі зайнятості вводиться нова посада — «кар’єрний радник».

З січня 2019 року саме кар’єрний радник буде узагальнювати майже всю інформацію по безробітному, як з питань підбору роботи, так і в питаннях формування та розвитку нових професійних навичок і компетентностей, які користуються попитом на ринку праці, проводитиме профорієнтацію та діагностику безробітного. Це дасть можливість більш оперативно отримувати інформацію про особу, розробляти стратегії щодо її працевлаштування.

Варто відзначити, що  вже завершився процес проведення реорганізації обласної служби зайнятості. Так, уже успішно працюють 17 філій обласних і три базових центри зайнятості. Службою зайнятості запроваджено онлайн-профорієнтацію за допомогою спеціального сервісу — «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа». Відтепер система профорієнтаційного діагностування стала загальнодоступною, всі охочі мають можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації дистанційно в онлайн-форматі без відвідування центрів.

Крім цього, в центрах зайнятості області активно триває робота з профілювання безробітних для попередження ризиків довготривалого безробіття. Працює соціальний супровід за підходом кейс-менеджменту, впроваджуються інноваційні підходи на засадах рекрутингу, нові онлайн-сервіси, налагоджено комунікацію з роботодавцями щодо підбору персоналу шляхом електронного спілкування. Вкрай важливою залишається робота в громадах та надання працівниками центрів зайнятості всіх соціальних послуг на більш якісному рівні.

Джерело: Запорізька ОДА