На забезпечення нової якості медичної допомоги в 2019 році передбачено 92,3 млрд. грн.

Уряд змінює систему охорони здоров’я, щоб кожен українець мав можливість отримати якісну і своєчасну медичну допомогу та доступне лікування. У 2019 році видатки на медицину буде збільшено до 92,3 млрд. грн., повідомляється на офіційному сайті Запорізької ОДА.

На доступне лікування хронічних захворювань  — 1 млрд. грн.

У 2017 році уряд запустив програму «Доступні ліки», за якою люди мають можливість отримати безкоштовно або з незначною доплатою понад 260 препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Отримати їх можна в кожній третій аптеці країни. Мільйони людей користуються програмою, що дає можливість лікувати ці небезпечні для життя хронічні захворювання. На сьогодні реалізовано 26,5 мільйона рецептів. У наступному році урядова програма продовжить працювати, на її фінансування в бюджеті-2019 передбачено 1 млрд. грн.

На безкоштовні ліки в лікарнях та вакцини —  5,9 млрд. грн.

Уперше за багато років покращується ситуація із забезпеченням ліками та медичними засобами в лікарнях, які пацієнти мають отримувати безкоштовно. Уряд збільшив обсяг коштів на закупівлю ліків до 5,9 млрд. грн., а завдяки переходу на закупівлі через міжнародні організації вдалося подолати корупцію, що існувала в цій сфері. Було заощаджено до 39% державних коштів, що дало можливість придбати більше препаратів для забезпечення лікарень та лікування пацієнтів на стаціонарі. Зокрема, кількість ліків для лікування онкологічних захворювань вдалось закупити на 85% більше.

Вперше за сім останніх років країна повністю забезпечена вакцинами згідно з національним календарем щеплень, що дозволить вберегти від небезпечних захворювань дітей та дорослих.

На безкоштовну діагностику — 2 млрд. грн.

З цього року почалися зміни в первинній ланці медичної допомоги – впроваджується нова система фінансування за принципом «гроші за пацієнтом». Люди обирають своїх лікарів, а держава платитиме саме тим медзакладам, де працюють лікарі, до яких людина звернулась за допомогою. Медичні заклади, які вже приєдналися до реформи, отримали значно більше фінансування за новою системою, а лікарі, які в них працюють, – удвічі, а іноді й утричі більші зарплати. Сімейні лікарі зацікавлені в тому, щоб надавати якісну допомогу своїм пацієнтам.

Уже з другої половини 2019 року за направленням сімейного лікаря його пацієнти зможуть пройти безкоштовну діагностику – це найбільш необхідні дослідження та аналізи, наприклад, рентген, УЗД, ехо серця, мамографія. За направленням сімейного лікаря вони будуть для пацієнтів безкоштовними. На програму «Безкоштовна діагностика» уряд виділив 2 млрд. грн.

 

На нові кардіоцентри — 150 млн. грн.

Уряд продовжує розбудову мережі кардіоцентрів. За два роки було профінансовано закупівлю 26 ангіографів для оснащення кардіоцентрів. Ці центри працюють цілодобово без вихідних і в разі гострого інфаркту міокарда людина отримує допомогу в них безкоштовно (обстеження, стентування).  Людина з інфарктом повинна потрапити в такий центр якнайшвидше, адже надання медичної допомоги в перші дві години після інфаркту зменшує смертність у чотири рази.  Завдяки новим кардіоцентрам життя тисяч людей буде врятовано. Тому в  2019 році уряд також виділить кошти на закупівлю ще 13 ангіографів.

На реформу екстреної допомоги —  1 млрд. грн.

З наступного року уряд розпочинає реформу екстреної медичної допомоги, на що передбачено 1 млрд. грн. Ці кошти будуть спрямовані на закупівлю нових «швидких» з новим обладнанням, створення сучасних диспетчерських, підвищення зарплат працівникам бригад екстреної меддопомоги, які пройдуть додаткове навчання. Завдяки цьому будуть врятовані життя тисячам людей, які потребують допомоги в екстрених випадках.

 «Медицина – важлива сфера, яка знаходиться у важкому стані. Але ми не опустили руки і почали змінювати умови, в яких люди отримують нову якість послуг. Ще рік – і буде нова якість обслуговування людей.

У проект бюджету на наступний рік закладається фінансування цілої низки медичних ініціатив, які дозволять громадянину отримати безкоштовну діагностику і провести аналізи  за направленням сімейного лікаря. Серйозні зміни чекають ланку екстреної медицини – передусім з огляду на оснащення і збільшення зарплат лікарів», — повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Джерело: Запорізька ОДА