Більшість галузей промисловості області продовжує нарощувати виробництво

Підбито підсумки роботи промислового комплексу Запорізької області за січень-серпень 2018 року.

За даними Головного управління статистики у Запорізькій області, у звітному періоді обсяги промислового виробництва в області в порівнянні з січнем-серпнем 2017 року збільшились на 3,9 %. Разом з тим,  у серпні 2018 року в порівнянні з серпнем 2017 року зменшилися на 3 %, а в порівнянні з липнем 2018 року — на 1,6 %.

Як повідомили в Департаменті промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації,  зростання промислового виробництва у січні-серпні 2018 року в порівнянні з січнем-серпнем 2017 року  обумовлено збільшенням обсягів виробництва на підприємствах добувної та переробної промисловості на 3,7 %, постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря — на 4,9 %.

Загалом за січень-серпень 2018 року у порівнянні з відповідним періодом минулого року відбулося збільшення обсягів промислового виробництва у добувній промисловості і розробленні кар’єрів на 7,9 %, текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів — на 18,5 %, виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічної діяльності — на 12,8 %, у виробництві хімічних речовин і хімічної продукції — на 6,4 %, металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устаткування — на 7,9 %, машинобудуванні, крім ремонту і монтажу машин і устаткування, — на 3,5 %, постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря —  на 4,9 %.

У харчовій промисловості зменшилися обсяги виробництва на 2,6 %, у виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції — на 8,5 %,  виробництві коксу та продуктів нафтоперероблення — на 0,4 %,

Загалом промисловістю області за січень-липень 2018 року було реалізовано продукції (товарів, послуг) на суму 123,7 млрд. грн. (у відпускних цінах без ПДВ та акцизного збору). 

Джерело: Запорізька ОДА