Запоріжців попереджують про ризики неофіційного працевлаштування та нелегальної трудової міграції

Одним із напрямів роботи служби зайнятості є проведення заходів щодо попередження і протидії торгівлі людьми та сприяння легалізації зайнятості, повідомляє офіційний сайт Запорізької ОДА

У міських центрах зайнятості Запоріжжя, Бердянська, Мелітополя, в усіх районних філіях Запорізького обласного центру зайнятості проведено заходи,  якими охоплено  понад 16 тисяч безробітних громадян. Їх було детально поінформовано про ризики у випадку неофіційного працевлаштування та нелегальної трудової міграції.

Загалом фахівцями служби зайнятості протягом 2018 року проведено 1125  семінарів, спрямованих на  попередження і протидію торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці та легалізацію зайнятості.

Наразі в Україні діє урядова програма щодо запобігання торгівлі жінками і дітьми, створено правову базу для боротьби з торгівлею людьми, встановлено відповідальність за цей злочин. До речі, Україна стала однією з держав, яка на законодавчому рівні визнала торгівлю людьми тяжким злочином.

Фахівці рекомендують користуватися послугами лише тих суб’єктів підприємницької діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, які мають відповідну ліцензію Мінсоцполітики. Для легальної роботи за кордоном люди повинні мати дійсний закордонний паспорт, відповідну робочу візу, трудову угоду (контракт) із закордонним роботодавцем і дозвіл на роботу в країні призначення. Бажано мати контактну інформацію міжнародних організацій з протидії торгівлі людьми, до яких слід звертатися, якщо проблеми вже виникли.

Така форма інформаційно–роз’яснювальної роботи з населенням допомагає громадянам України уникати помилок при виїзді за межі України, отримати корисні поради,  розуміти переваги офіційного працевлаштування та «підводні камені» зарплатні у конвертах.

У базі даних обласної служби зайнятості кількість вакансій становить 2228 одиниць, з них у м. Запоріжжя – 1169 одиниць. Роботодавці потребують кваліфікованих працівників  робочих професій, які  наразі є найзатребуванішими на ринку праці регіону.

Джерело: Запорізька ОДА