Позиція Запорізького управління Офісу підтримана Верховним судом України

Нарешті дійшла до логічного завершення справа, яка не один рік знаходилась на розгляді в різних судових інстанціях. Так, 5 вересня поточного року Верховний суд України своєю Постановою залишив без змін постанову п’ятирічної давнини Запорізького окружного адмінсуду, якою було підтверджене донарахування платнику 50 мільйонів гривень податку на прибуток підприємств та 30 мільйонів ПДВ.

Почалося все з того, що свого часу Спеціалізованою ДПІ по роботі з великими платниками податків (сьогодні це – Запорізьке управління Офісу великих платників податків ДФС) було проведено документальну невиїзну перевірку одного товариства з обмеженою відповідальністю щодо правових відносин з підприємством «І». Раніше було встановлено, що великий платник податків замовив у підприємства «І» товарних виробів на 120 мільйонів гривень. Проте було з’ясовано, що операція по договору постачання товарної продукції не реальна і не пов’язана з господарською діяльністю підприємства-покупця.

Як стало відомо пізніше (під час слідства) засновник, директор та бухгалтер підприємства «І» (всі в одній особі) взагалі не мав відношення до діяльності створеного ним підприємства, а на прохання свого знайомого за грошову винагороду перереєстрував підприємство. Причому засвідчив, що документи первинного та бухгалтерського обліку, а також податкової звітності він не складав та не підписував, а ті що підписував на прохання свого знайомого – не читав. Печатка підприємства також зберігалась у знайомого.

Тобто наявні всі підстави вважати, що і показники, задекларовані у деклараціях, і сама діяльність штучного підприємства носять фіктивний характер.

Було доведено, що дане підприємство «І» використовувалось великим платником з метою прикриття незаконної діяльності, що супроводжувалось накопичуванням необґрунтованих витрат та безпідставним формуванням податкового кредиту з ПДВ.

Тому Постанова Верховного суду України є логічним завершенням багаторічної справи. В даному випадку дивує те, що підприємство, яке має статус великого платника податків, та мало б сумлінно працювати – витрачало ресурси країни на виправдовування своєї брехні та фінансових махінацій на суму понад 80 мільйонів гривень.

Запорізьке управління Офісу великих платників податків ДФС