Електронний кабінет перевізника дозволяє громадянам отримувати повну інформацію про компанії, що надають транспортні послуги

В Україні запрацював електронний кабінет перевізника. Про це  повідомляє Міністерство інфраструктури України. Завдяки новому сервісу можна встановити, чи має перевізник чинну ліцензію відповідного типу для перевезення пасажирів, а також дізнатися назву перевізника, його контакти, перелік інших транспортних засобів, що є у нього в користуванні,  наявні дозволи та штрафи, накладені інспекторами Укртрансбезпеки. Така можливість зробить подорожі пасажирів безпечнішими, захистивши від ризику обрати перевізника, у якого відсутня відповідна ліцензія.

Здійснити перевірку компанії-автоперевізника можна безкоштовно за реєстраційним номером транспортного засобу або ЄДРПОУ чи ІПН суб’єкта господарювання. Електронний кабінет перевізника доступний на сайті e-services.dsbt.gov.ua, а також  на Урядовому порталі у розділі «Електронні послуги».

Загалом у межах електронного кабінету перевізника доступно п’ять електронних послуг. Відтепер вантажні та пасажирські автоперевізники зможуть отримувати, розширювати, звужувати та анулювати ліцензії онлайн. Окрім цього, за допомогою сервісу перевізники зможуть оперативно повідомляти про зміну своїх даних: персонал, транспорт, матеріально-технічну базу. Доступ перевізників до їх електронного кабінету здійснюватиметься за допомогою електронного цифрового підпису.

Разом із запуском послуги е-Кабінету стають відкритими дані Реєстру перевізників, який веде Укртрансбезпека. У Міністерстві зазначають, що електронний кабінет перевізника буде надалі доповнений новими можливостями. Зокрема, згодом стане доступним онлайн-оформлення дозволів, а також  внесення плати за ліцензії та оплата штрафів. Розробники також налагодять взаємодію Реєстру перевізників ще з двома державними реєстрами – Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань і Єдиним державним реєстром МВС України щодо транспортних засобів та їх власників.

Джерело: Запорізька ОДА