Продовжено термін подання заяв на монетизацію субсидії до 1 листопада

Урядом розпочато виплату зекономлених узимку субсидій. Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації повідомляє, що виплати залишків невикористаних сум субсидії громадянам Запорізької області розпочнуться з 01 листопада 2018 року, говориться на сайті Запорізької ОДА.

Максимальний розмір компенсації, передбаченої отримувачам субсидії, які економно споживали газ для опалення, становить 695,79 грн., за економію  електроенергії для опалення – 135 гривень.

У Департаменті пояснили, що процедура, пов’язана з монетизацією субсидій, не швидка. Спочатку виконавці комунальних послуг з постачання та розподілу природного газу, електричної енергії для індивідуального опалення повідомляють структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про наявність у домогосподарств невикористаної внаслідок економії енергоресурсів житлової субсидії. Потім на основі цих списків структурні підрозділи з питань соціального захисту населення повідомляють отримувачам житлової субсидії про належні їм виплати, розмір та порядок отримання. Для отримання коштів невикористаної житлової субсидії до 01 вересня поточного року громадяни зверталися з відповідною заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Далі на підставі поданих заяв структурні підрозділи з питань соціального захисту населення протягом двох місяців від початку нового опалювального сезону виплачують громадянам кошти невикористаної житлової субсидії в такому порядку: жителям міст обласного значення — через особові рахунки в банківських установах; жителям сіл, селищ, міст (крім міст обласного значення) — через особові рахунки в банківських установах або відділеннях поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта».

За даними статистики, до територіальних органів соціального захисту населення області 28 підприємств, що надають послуги з газопостачання, надали списки стосовно 45405 осіб, у яких залишилася частина невикористаних сум субсидій, та 33 підприємства, що надають послуги з електропостачання надали інформацію про 4088 осіб. Загальна кількість  становить 49493 особи.

У той же час до органів соціального захисту населення із заявами щодо виплати частин невикористаних субсидій звернулися 35206 осіб, із них: 2291 особа-стосовно монетизації послуги з електропостачання, 32915 осіб – з газопостачання.

Загальна сума коштів, яку буде виплачено громадянам, складає 20387,45 тис. грн., з них: 301,02 тис. грн. – за послугу з електропостачання та 20086,43 тис. грн. — за послугу з газопостачання.

Наразі отримувачі субсидій ще мають шанс до 01 листопада 2018 року подати заяву щодо отримання коштів невикористаної житлової субсидії.

Джерело: Запорізька ОДА