Митні платежі на Запоріжжі подолали відмітку в 5 мільярдів

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль зазначив, що таких показників вдалося досягти насамперед завдяки зміні керівництва митниці, внаслідок чого у зону обслуговування Запорізької митниці повернулися 150 підприємств регіону. Нині шляхом залучення до митного оформлення запорізьких імпортерів, які раніше здійснювали митні процедури на інших митницях, надходження до бюджету зросли на 836,1 мільйона гривень. Зокрема, суб’єкти господарювання, які у 2018 році почали обслуговуватися в Запорізькій митниці ДФС, до бюджету сплатили понад 145,6 мільйона гривень митних платежів.

— Завдяки тому, що запорізькі підприємці повернулися у зону Запорізької митниці, ми маємо чимало позитивних результатів. Як один із найбільш вагомих прикладів можу назвати компанію ДТЕК. Зокрема, в цьому році ТОВ «Приморська вітроелектростанція» разом з німецькою фірмою «Джині Вінд Енерджі ГмбХ» уклали угоду про постачання, монтаж, випробовування та введення в експлуатацію вітротурбін. Від оформлення цієї поставки до бюджету надійде 25,5 млн. грн. Тож ми можемо говорити про перевиконання планових надходжень до бюджету. У свою чергу, кошти будуть використані на відновлення автошляхів Запорізької області. Вважаю це дуже позитивним прикладом співпраці всіх, хто зацікавлений у розвитку Запорізького краю, — підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За оперативними даними, за станом на 29 серпня у Запорізькій області до бюджету спрямовано 5 мільярдів 58 мільйонів гривень митних платежів. Такий показник у минулому році був досягнутий лише  на 16 листопада, а в 2016-му – наприкінці року.

Як підкреслив начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев, запорізькі суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності кожного місяця забезпечують у середньому понад 632 мільйони, це на 185 мільйонів перевищує рівень щомісячних надходжень у січні-серпні 2017 року. За словами Олексія Мужева, важливе значення для регіону має позитивний стан зовнішньоекономічної діяльності. Зокрема,  зростаюча динаміка експортних операцій, оскільки основні підприємства області є експортоорієнтованими.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю