Процес децентралізації диктує корективи до перспективного плану формування територій громад

Під головуванням керівника апарату облдержадміністрації Зінаїди Бойко відбулося засідання робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад Запорізької області. У заході взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, очільники районів, голови об’єднаних територіальних громад, представники та депутати обласної ради, повідомляє офіційний сайт Запорізької ОДА.

— Зважаючи на те, що об’єднання громад – це динамічний процес, який потребує постійної уваги та оперативного реагування щодо внесення відповідних коригувань до перспективного плану, сьогодні  ми розглянемо  варіанти об’єднання громад у чотирьох районах:  Бердянському, Мелітопольському, Михайлівському та Приморському. Зазначу, що внесення змін до перспективного плану дасть можливість громадам отримати гарантовані державою преференції, перейти на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, — підкреслила Зінаїда Бойко.

За підсумками роботи обласної робочої групи ухвалено відповідні пропозиції щодо внесення змін до перспективного плану формування територій громад Запорізької області, які будуть подані на розгляд сесії обласної ради.

Бердянській та Приморськіій райдержадміністраціям  надано доручення доопрацювати варіанти об’єднання територіальних громад та надати пропозиції до обласної державної адміністрації.

Варто зазначити, що на сьогодні на території Запорізької області створено 51 об’єднану територіальну громаду, що включає 185 місцевих рад. Це становить 62 % від загальної кількості місцевих рад, які існували до початку реформи (299). Площа території ОТГ охоплює 62 %   загальної площі території області. У кожному із 20 районів області вже  створені об’єднані територіальні громади.

Джерело: Запорізька ОДА