Запоріжани сплатили 870 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб

Запорізький великий бізнес з початку року сплатив в місцевий бюджет понад 1,3 мільярда гривень податків і зборів. Як зазначив керівник Запорізького управління Офісу великих платників податків ДФС Роман Афонов, це не лише на 36 відсотків або 350 мільйонів гривень більше ніж було сплачено в аналогічному періоді минулого року, але й взагалі більше ніж коли-небудь отримувало місто від запорізького великого бізнесу.

Традиційно найбільше в місцеву скарбницю сплатили містяни, які працюють на підприємствах – великих платниках податків. Так саме з їх заробітної плати були утримано на користь міста майже 870 мільйонів гривень. Зростання заробітної плати обумовило і зростання надходжень від податку на доходи фізичних осіб, саме тому за сім місяців поточного року було сплачено на 245 мільйонів гривень цього податку більше.

Крім того, бюджет Запоріжжя значно поповнився через надходження від плати за землю. В цьому році вона перевищила минулорічні надходження та склала майже 220 мільйонів гривень. Ще 163 мільйона місто отримало від податку на прибуток підприємств та 22 і 15 мільйонів гривень від екологічного податку і рентного платежу за спеціальне використання води.

Загалом же, аналізуючи надходження в місцевий бюджет лише від великого бізнесу можна констатувати той факт, що місту є на що розвиватися і є куди розвиватися.