Державне підприємство намагалося пограбувати країну

Мали бажання, мали натхнення та не вистачило хисту. Саме так можна сказати про  підприємство, яке знаходиться на обслуговуванні в Запорізькому управлінні Офісу великих платників податків ДФС та яке намагалося вкрасти державні гроші.

Під час проведення позапланової документальної перевірки одного з державних підприємств з питань дотримання податкового законодавства було з’ясовано, що воно мало взаємовідносини з фіктивним підприємством ТОВ «Л», яке було створене шляхом умовлянь та підкупу.

Так, громадянка України С., переїхавши з тимчасово окупованої території до Харкова та заради отримання незаконного доходу від зайняття фіктивним підприємством, створила і придбала низку СГД (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності. Директором однієї з новостворених структур став громадянин М., який спокусився на обіцянки у вигляді грошової винагороди та погодився на свій паспорт зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю, яким в подальшому «користувалася» громадянка С. При цьому, так би мовити, директор не мав наміру здійснювати підприємницьку діяльність, як засновник та керівник, тому передав свій паспорт і довідку про присвоєння реєстраційного номеру своєї облікової картки (ідентифікаційного номеру) «колегам» громадянки С. З його пояснень стало відомо, що це було зроблено для того, щоб шахраї виготовили статут фіктивного підприємства та підготували документи для державної реєстрації.

І ось саме з таким партнером державне підприємство вступило у взаємовідносини, внаслідок чого сформувало відповідні витрати, а також податковий кредит, намагаючись отримати бюджетне відшкодування.

Фахівці контролюючого органу, вважаючи, що штучні фінансово-господарські операції з фіктивними підприємствами не можуть бути легалізовані навіть за формального їх підтвердження документами бухобліку, не погодилися з формуванням витрат і податкового кредиту. А завдяки встановленню факту про перевезення, за документами, декількатонного вантажу легковим автомобілем, фахівці управління остаточно упевнилися у фіктивності даної оборудки.

Проте, жага до легких бюджетних грошей була сильніша за здоровий глузд, і підприємство звернулося з позовом в суд. Донецький окружний адміністративний суд розібрався в справі і відмовив держпідприємству у задоволенні позовної заяви про скасування податкових повідомлень-рішень, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ у розмірі понад 800 тисяч гривень та застосовано штрафні санкції в розмірі понад 200 тисяч гривень та яким донараховано податок на прибуток в сумі понад 900 тисяч гривень.