У Запоріжжі в тестовому режимі почала працювати перша «Розумна зупинка»

У Запоріжжі розпочали тестування системи GPS-навігації комунального транспорту і її складової – інформаційних табло «Розумна зупинка». Перше табло системи встановлено на зупинці транспорту «Універмаг «Україна», повідомляє офіційний сайт Запорізької міської ради

Днями в Запоріжжі на зупинці транспорту «Універмаг «Україна» було встановлене перше інформаційне табло, на якому пасажири можуть бачити реальний час і скільки часу залишилося до прибуття того чи іншого транспорту. Як повідомив начальник управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку Олександр Власюк, перше табло «Розумна зупинка» зараз працює в тестовому режимі онлайн.

— За кілька днів таке ж табло буде встановлене на іншому боці проспекту, через дорогу. Зараз пасажири можуть бачити, скільки часу залишилося до прибуття на зупинку комунальних автобусів №№ 17, 18, 72, трохи згодом підключимо до цієї системи тролейбуси. Також біля інформтабло можна отримати безкоштовний вайфай, і скоро там будуть облаштовані 3-4 підзарядні станції для мобільних телефонів, теж безкоштовно, — розповів Олександр Власюк.

Підключення комунального транспорту Запоріжжя до системи GPS-навігації почалося у 2017 році з проведення тендера. Зараз воно на стадії завершення, у тестовому режимі калібрується весь транспорт, який виходить на маршрут. Підключення буде завершене до кінця червня, і запоріжці зможуть, завантаживши спеціальну програму на свій телефон, відслідковувати рух всього комунального транспорту онлайн.

Після остаточного підключення і введення в дію системи GPS-навігації всі дані будуть передані в центр диспетчеризації в Запоріжжі. Центр повністю буде займатися коригуванням руху міського транспорту, в тому числі відслідковувати збої і приймати зауваження, скарги. В подальшому планується підключати, окрім комунального, весь приватний міський транспорт до цієї системи GPS-навігації.

Згідно з договором підключення GPS-навігації, у поточному році будуть встановлені інформаційні табло на 7 зупинках міста на проспекті Соборному.

– Починаючи з першої «Розумної зупинки» на вокзалі «Запоріжжя-1», далі зупинки Базарна, Університетська, Фестивальна, «Україна», бульвар Шевченка і проспект Металургів. А потім підключимо трамвайні розв’язки, де трамвайні маршрути перетинаються з автобусними. У 2019 році плануємо охопити цією мережею «Розумних зупинок» і спальні мікрорайони, сказав Олександр Власюк.

Створення мережі GPS-навігації виводить комунальний транспорт Запоріжжя на наступний етап – застосування електронних квитків, що надасть можливість у подальшому виконувати закон про монетизацію пільгового проїзду.

Джерело: Запорізька міська рада