За п’ять місяців запорізький великий бізнес сплатив вдвічі більше податків, ніж минулого року

Великий бізнес, який знаходиться на обслуговуванні в Запорізькому управлінні Офісу великих платників податків ДФС за п’ять місяців поточного року сплатив у бюджети всіх рівнів 7,4 мільярда гривень, що майже на 80% або 3,3 мільярда більше, ніж було сплачено в січні-травні минулого року. Саме в травні бюджет від запорізького великого бізнесу отримав понад 2,5 мільярда гривень, що також значно (на 1,4 млрд грн) перевищило показники минулорічного травня.

Як повідомив начальник Запорізького управління Офісу ВПП ДФС Роман Афонов, найбільше зростання бюджетних надходжень відбулось з податку на прибуток підприємств. Якщо в минулому році за п’ять місяців було сплачено близько 930 мільйонів гривень, то в цьому  — вже понад 3 мільярда. Така ж тенденція, за словами Романа Петровича спостерігалась і в травні. Якщо травень 2017-го року приніс бюджету 450 мільйонів гривень податку на прибуток, то травень поточного року – понад півтора мільярда гривень.

Крім того, на 56 відсотків зросли надходження від податку на додану вартість. Цьогорік вони склали понад 2 мільярда гривень. Травневі надходження дорівнюють 414 мільйонам і це вдвічі більше ніж було минулого року. Акцизний податок також перевищує минулорічний тренд і дорівнює 650 мільйонам гривень (174 мільйона – травень поточного року).

Взагалі ж, Державний бюджет в травні отримав 2,3 мільярда гривень, що майже на 1,4 мільярда більше минулорічного травня. З початку року державна скарбниця від запорізького великого бізнесу отримала 6,4 мільярда гривень, що майже вдвічі або на 3 мільярда гривень більше ніж за аналогічний період в минулому році. За словами керівника Запорізького управління, показники роботи великого бізнесу навіюють стриманий оптимізм у відродженні та розбудові сучасної економіки.