Комплексна програма розвитку малого та середнього підприємництва спрямовується на фінансову підтримку підприємців

На засіданні робочої групи з розроблення проекту Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Запорізькій області на 2019-2020 роки обговорили включення нових заходів, на реалізацію яких  передбачається загальна сума близько 15 млн. грн, передає офіційний сайт Запорізької ОДА

До обговорення пропозицій були залучені представники  структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, громадських організацій, Запорізької торгово-промислової палати, Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області, Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал»  на чолі із заступником директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації  Вікторією Самусь. Уже вдруге у роботі над проектом Комплексної програми взяли участь експерти з розвитку бізнесу Проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) Богдан Мосунов та Ольга Демченкова.

У новій Комплексній програмі планується запровадити надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва за рахунок часткового відшкодування відсоткових ставок за банківськими кредитами на реалізацію бізнес-проектів. Крім цього, передбачається забезпечення фінансування бізнес-планів суб’єктів підприємницької діяльності на платній зворотній основі. Учасники також обговорили питання створення нових та підтримки діючих об’єктів інфраструктури, особливо бізнес-інкубаторів на базі вищих навчальних закладів та виробничих бізнес-інкубаторів.

За результатами засідання всім ініціаторам заходів та проектів Комплексної програми рекомендовано надати детальний опис та орієнтовні кошториси поданих проектів.

Загалом до проекту Комплексної програми на 2019-2020 роки планується включити близько 50 заходів на загальну суму близько 15 млн. грн. Остаточне рішення щодо включення запропонованих заходів та проектів буде прийнято до липня поточного року.

Джерело: Запорізька ОДА