На Екофорумі запоріжцям розповіли про останні екологічні тенденції

У Запоріжжі добіг кінця останній етап Екофоруму 2018. Цього дня на заході працювало 6 локацій, присвячених екологічній освіті, енергозбереженню та боротьбі із карантинними рослинами. Фахівці ділилися останніми розробками та досягненнями у цих сферах.

Замість дорогих вечірніх суконь із натуральних тканин – одяг із поліетилену та пластику. Вихованці “Станції юних техніків” демонструють вбрання із вторсировини. Такий показ мод влаштували у рамках секції, присвяченої екологічній освіті.

Зокрема на заході освітяни та вихованці шкіл розглянули і ряд питань, присвячених впровадженню енергозбереження у школах та особливості сортування сміття. За словами організаторів, зараз ці напрямки є пріоритетними у сфері освіти.

Окрім освітян заходи щодо енергоефективності активно впроваджує і ряд місцевих підприємств. Серед них – Запорізький “Водоканал”, який займається постачанням питної води та очищенням стоків. Аби поділитися досягненнями, представники компанії також долучилися до Екофоруму. Під час профільної конференції зазначили, за останні декілька років провели модернізацію насосного устаткування. Що дало змогу скоротити використання електроенергії на понад два мільйони кіловат у рік .

Екологічну новинку презентувало і комунальне підприємство “Зеленбуд”. На локації показали запоріжцям унікальну гідропосівну машину для боротьби із карантинними рослинами. За її допомогою утворюють спеціальну суміш із добрив та насіння газонної трави, яка після проростання у ґрунті витісняє рослини-паразити. Технологічну новинку вже встигли випробувати в Олександрівському районі міста.

Фахівці зазначили, у місті третій рік поспіль триває програма боротьби з карантинними рослинами, що вже дає певні результати. Навіть у період цвітіння карантинних рослин, концентрація пилку амброзії у повітрі знизилася майже на 9%. Таких результатів вдалося досягти за допомогою системного підходу та використання одразу декількох методів боротьби із бур’яном.

Екофорум 2018 завершив свою роботу. Наступного року очікується ще більше тематичних локацій та гостей із різних країн світу.

Джерело: ztv.zp.ua