Южаніна розповіла, як ввести податок на виведений капітал з наступного року

Голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна закликала Кабінет міністрів внести до Верховної Ради проект закону про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал до 1 липня

  Про це вона написала у своєму Фейсбуці, передає Depo.ua.

«Я не розумію, як можна оперувати сухими цифрами нібито бюджетних втрат і не брати до уваги мультиплікативний ефект, який дасть введення податку на виведений капітал. Ми і так втратили два роки і досі не розуміємо, що буде далі», — написала Южаніна.

Вона нагадала, що до Податкового кодексу вже внесли норму прямої дії, яка зобов’язувала Кабмін внести відповідний законопроект до 1 липня 2017 року, але уряд так і не зробив цього. Южаніна зізналася, що ситуація зайшла в глухий кут, але без податкової реформи не можна поліпшити інвестиційний клімат в країні.

«Якщо дійсно втрати бюджету від введення податку на виведений капітал не можна перекрити жодними іншими надходженнями або зменшенням видаткової частини державного бюджету, уряду потрібно запропонувати інший інструмент для того, щоб дійсно українська економіка, особливо середній і малий бізнес, могла оздоровитися і почати реальне зростання, а не в межах статистичної похибки «, — підкреслила політик.

«І зробити це … потрібно на 1 липня …, щоб в 2019 році знизити податкове навантаження на бізнес і стимулювати розвиток економіки в нашій країні. Без цього немає майбутнього», — підсумувала вона.

Джерело: Depo.ua